- Advertisement -spot_img
Thursday, June 17, 2021
Homeविचारजनता जगाउने अभियान

जनता जगाउने अभियान

- Advertisement -spot_img

संघीय संचरनामा देश गएपछि राजनीतिक दलहरु पनि संघीय संरचना अनुसार आफ्ना भूमिकाहरु तय गर्न थालेका छन् । कतिले नेतृत्वनै प्रादेशिक संरचना अनुसार तोकिसकेका छन् भने कति दल तयारीमा छन् ।
दाङका तीन मुख्य दल नेपाली काँग्रेस, नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी र राष्ट्रिय जनमोर्चाले आ–आफ्ना एजेण्डा बनाएर जागरण अभियान पनि सञ्चालन गर्दै छन् । यसै विषयमा प्रदेश टुडे दैनिकको नियमित स्तम्भ टुडे राउण्ड टेबलमा राजनीतिक दलका अगुनाहरुसँग तल्लो तहसम्म के कस्ता काम गर्दै छन् भन्ने विषयमा सोधेका छौं । 


अनिता देवकोटा
राष्ट्रिय सभा सदस्य
नेता नेपाली कााग्रेस

जनता, मतदाता र पार्टीका सबै निकाय, तहका पदाधिकारी, सदस्य एवं शुभेच्छुकहरुबीच जीवन्त सम्पर्क र समन्वय कायम गरी पार्टीलाई सक्रिय र सुदृढ पार्ने उद्देश्यले नेपाली काँग्रेसको जनजागरण अभियानको सुरु भएको छ ।
यो दोस्रो चरणको जनजागरण अभियान शुरु भएको छ । काँग्रेसका नीति र एजेण्डाहरु प्रत्येक नागरिकलाई जानकारी दिनको लागि यो जनजागरण अभियान शुरु गरिएको छ ।
पार्टी एकता गरेर सरकारले गरेका ज्यादति र भ्रमहरुको बारेमा जनतामाझ पु¥याउने र नेपाली काँग्रेसका सिद्धान्तहरु जनतामाझ पु¥याउने उद्देश्यले यो अभियानको उद्देश्य हो ।
सरकार काण्डैकाण्डमा फसेको छ तर पनि नकारात्मक भ्रम फैलाएर जनतालाई भ्रममा राख्ने काम गरेको छ । एनसेल काण्ड होस् या, वाइडबडी काण्ड होस् सरकार काण्डहरुमा फसेको छ । यो विषयमा जनतालाई जागरुक गराउने पर्ने नेपाली काँग्रेसले महशुस गरेको छ ।
सरकारको गतिविधिले जनतालाई निराश पार्ने काम भएको छ । अब हामी नेपाली काँग्रेस नै जनताको दुःख, सुखको साथी भएको हुँदा सरकारको ज्यादतीलाई जनताको माझमा रहन्न ।
सरकारको ज्यादती अन्त्य गर्नको लागि जागरुण अभियान महत्वपूर्ण छ । काँग्रेस नै कम्युनिस्ट शासनको विकल्प हो भन्ने कुरा जनताले बुझिसकेका छन् । निर्धा, निमुखालाई न्याय र विपन्नतालाई आय अब काँग्रेसले नै दिलाउनको लागि जनता माझमा जान जरुरी रहेको र त्यो पनि जनतालाई जागरुक गराएर मात्रै ।
यो अभियानले जनताको घरदैलोमा पुगेर पार्टीको सिद्धान्त बुझाउने योजनाको हो । सरकारको ज्यादतीको जनताले खेपिरहेका छन् । चाहे त्यो महंगो करको रुपमा होस् वा सरकारले कानूनलाई हातमा लिएर नागरिकले न्याय नपाएको हो । सरकारका यि यस्ता नकारात्मक क्रियाकलापहरुको भण्डाफोर गरेर जनतामाझ पु¥याउने हाम्रो उद्देश्य हो ।
नेपाली काँग्रेसको जनजागरण अभियान कार्यक्रम यो दोस्रो चरणको हो । सबैलाई जानकारी नै छ । अभियानको रुपमा हामी यसरी लागे पनि, हामी अभियान सकिए पनि जनताको माझमा नै हुन्छौ । जनतालाई जागरुक बनाउने, सचेत बनाउने,
अन्यायमा परेकाहरुलाई न्याय दिलाउने र जनताको साथमै रहेर दुख, सुख बाँड्ने काम हामी गर्दै आईरहेका छौँ र गर्छौ पनि । जनताको सुरक्षाको लागि नेपाली काँग्रेस जाग्नुपर्ने समय आएको र नेपाली काँग्रेसको मातहतमा रहेका तरुण दल, नेपाल विद्यार्थी संघ, नेपाल महिला संघलगायत भातृसंगठनहरुलाई सक्रिय रुपमा परिचालन गरिएको छ ।
सरकारले जनतालाई विभिन्न दुःख दिइरहेकाले नेपाली काँग्रेस एक भएर जाग्नुपर्ने र जनतालाई अपनत्व दिलाउनका लागि जागरण अभियान गरिएको हो । जनतालाई साथमा लिएर पार्टीमा एकमत हुने यो अभियानको वातावरण गराउने छ ।

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
2,454FansLike
1,200FollowersFollow
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here