- Advertisement -spot_img
Friday, May 7, 2021
Homebreaking-newsदाङको बेल्झुण्डी कोरोना अस्पतालमा अक्सिजन शुन्य , अक्सिजन अभावमा विरामी बेडमा...

दाङको बेल्झुण्डी कोरोना अस्पतालमा अक्सिजन शुन्य , अक्सिजन अभावमा विरामी बेडमा छटपटाउन थाले

- Advertisement -spot_img

दाङ , १९ बैशाख ।
दाङको कोरोना विषेश अस्पताल बेलझुण्डीमा रहेका विरामीहरु अक्सिजनको अभावले छटटाउन थालेका छन । दुई दिनदेखि अस्तालमा अक्सिजन अभाव देखिएको थियो ।                                                                                                                               अक्सिजन आपूर्ति र व्यबस्थापनमा सरकारले ध्यान नदिए पछि आइतवार विहानदेखि अस्पतालमा अक्सिजनको स्टक सकिएको छ । विरामीहरु अक्सिजनको अभावमा बेडमै छटपटाउन सुरु गरेको अस्पताल प्रशासनले जनाएको छ ।                                                                                                                              विरामी अक्सिजनको अभावमा छटपटाउन थाले पछि अस्पताल प्रशासन र चिकित्सक चिन्तित देखिएका छन ।
४२ बेडमा सञ्चालन हुदै आएको कोरोना अस्पताल दवावका कारण एक सय बेडको चलाउने निर्णय शनिवार मात्रै गरिएको थियो । अहिले अस्पताल ५८ बेडमा चलिरहेको छ ।                                                                                                                                 अस्पतालमा दैनिक डेढ सय सिलिन्डर अक्सिजन खपत हुने गरेको र आइतवार विहानदेखि एक सिलिन्ड पनि अक्सिजन अस्पतालसंग नहरेको अस्पतालका व्यवस्थापक दोर्ण बहादुर ओलीले बताए ।                                                                                        हिजै देखि प्रदेश सरकार जिल्लामा निकायलाई हार गुहारगर्दे आएका छौ, अहिलेसम्म कसैले सुनेको छैन, उनले भने, अहिले विरामीहरु बोइलर कुरा छटपटाए झै अक्सिजनको अभावमा बेढमा छटपटाई रहेका छन । हामीसंग अहिले अक्सिजन शुन्य छ । दवावमा बेड त बढाइयो तर आबश्यक सामग्री व्यवस्थापनमा कसैको चासो भएन ।                                                यहि अबस्था रहेमा विरामीको उपचार सम्भावना छैन । अस्पताललाई सय बेडमा संचालन गर्नका लागि दैनिक करिब ४ सय सिलिण्डर अक्सिजन आवश्यक पर्ने व्यवस्थापक वलीले बताए । अस्पतालका विरामीको रक्षा भगवान भरोसा मात्रै छ ।

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
2,454FansLike
1,200FollowersFollow
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here