- Advertisement -spot_img
Sunday, June 13, 2021
Homeविचारआर्थिक र सामाजिक परिवर्तन गर्छौ

आर्थिक र सामाजिक परिवर्तन गर्छौ

- Advertisement -spot_img


टरिगाउँ विमानस्थलको स्तरोन्नति, दोघरेमा बहुआयामिक सभाहल निर्माणको कामलाई पूर्णता दिन र नेपाल पर्यटन वर्ष सन् २०२० लाई सफल बनाउनका लागि तुलसीपुर महोत्सव–२०७६ जारी छ । महोत्सव सञ्चालन गर्नुको उद्देश्य ठूलो छ । उद्देश्यमा पुग्नलाई कति आर्थिक संकलन हुन्छ, एउटा सोचनीय विषय होला ? तर आयोजक संस्था तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघले उठाएका विषय गौरवका योजना हुन् । महोत्सवबाट करिव एक करोड संकलन गर्ने लक्ष्य रहेको छ । यो रकमले संघले उठाएका विषयका लागि त पर्याप्त पक्कै छैनन् तर ति विषय बहसमा आउनु पनि महत्वपूर्ण कुरा हो ।
टरिगाउँ विमानस्थलमा ठूलो विमान अवतरण गराउने संघले देखेको सपनामात्र होइन् आम दङ्गालीको हो तर अहिलेसम्म ओझेलमा पर्ने गरेको छ । राजनैनिक दलका नेतृत्वले चुनावका समयमा यो विषयलाई प्रमुख मुद्दा बनाएपनि चुनावपछि हराएर जाने गरेको छ । अहिले महोत्सवमार्फत विमानस्थलको स्तरोन्नति निर्माण गर्ने प्रमुख विषय भएपछि बहसको विषय बनेको छ । संघले यसअघि सञ्चालन गर्ने गरेको महोत्सवबाट पनि विभिन्न किसिमका सार्वजनिक महत्वका योजनाले सार्थक पाएका छन् । अहिले सञ्चालन गरेको महोत्सवबाट पनि ठूला र महत्वकांक्षा योजना सारिएको छ । महोत्सवले उठाएका विषयले के पूर्णता पाउलान् ? किन ठूला महत्वकांक्षी योजना मात्रै संघले अघि सार्ने गरेको छ त ? महोत्सव आयोजक संस्था संघका विभिन्न पदाधिकारीसँग प्रदेश टुडेको राउण्ड टेबलमा गरिएको कुराकानीको सारसंक्षेप । 


डिल्लीबहादुर वली
कोषाध्यक्ष
तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघ

दाङको आर्थिक तथा सामाजिक विकासका लागि मेला महोत्सवले महत्वपूर्ण भूमिका खेलेका छन् । तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघले पनि बिगत लामो समयदेखि महोत्सव सञ्चालन गर्दै आएको छ, जसले गर्दा यहाँको आर्थिक विकासका लागि महत्वपूर्ण टेवा पुगेको छ ।
विभिन्न समयमा सञ्चालन भएका महोत्सवले विभिन्न उद्देश्य बोकेका हुन्छन्, यसपालि पनि ठूला र महत्वकांक्षी योजनालाई सफल बनाउन तुलसीपुर महोत्सव सञ्चालन गरिएको छ ।
तुलसीपुर महोत्सवमार्फत जिल्लाको पर्यटकीय प्रवद्र्धनका साथै सभाहल निर्माणलाई पूर्णता दिने र टरिगाउँ विमानस्थलको स्तरोन्नति गर्नु प्रमुख उद्देश्य हो ।
उद्देश्य ठूला भएका कारण पनि आर्थिक भने जति संकलन गर्न त नसकिएला तर हामीले वहसमा ल्याएका विषयलाई पूर्णता दिनका लागि सरकारलाई नैतिक दबाव सिर्जना हुनेछ ।
तुलसीपुरको आर्थिक समृद्धिका लागि मेला महोत्सवमात्रै भन्दा पनि हामीले लिएका उद्देश्य पूरा गर्न सक्नुपर्छ । ठूला–ठूला राष्ट्रियस्तरका कार्यक्रम गर्नका लागि बहुआयामिक सभाहल निर्माण र विमान सेवालाई नियमित गर्न सक्नुपर्छ ।
नियमितसँगै ठूला जहाज अवतरण गर्नका लागि विमानस्थलको स्तरोन्नति गर्नुपर्छ भनेर नै हामीले महान साझा उद्देश्यका साथ महोत्सव सञ्चालन गरेका हौँ । विमानस्थलको आवश्यकतालाई महसुस गरेर हामीले तुलसीपुर महोत्सव सञ्चालन गरेका हौँ ।
सरकारीस्तरबाट भएका प्रयास अझै पनि सार्थक बन्न सकिरहेका छैनन् । हामीले निजीस्तरबाट नैतिक दबावका लागि पनि महोत्सव सञ्चालन गरेका हौँ ।
तुलसीपुरको विमानस्थललाई विकासका लागि तीनैतहका सरकारले प्रयास थाल्न जरुरी छ । यसका लागि हामी निरन्तर खबरदारीको अभियान सञ्चालन गरिरहने छौँ ।
व्यवसायीहरुको अभियानलाई सबैले साझा अभियानका रुपमा लैजान आवश्यक छ । जसले गर्दा जतिसक्दो छिटो हामी दाङको विकास गर्न सक्छौँ । अनि अहिले सरकारले पर्यटन वर्ष घोषणा गरिसकेपछि अभियानलाई सफल बनाउन महोत्सवले अर्को महत्वपूर्ण भूमिका खेल्नेछ ।

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
2,454FansLike
1,200FollowersFollow
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here