- Advertisement -spot_img
Tuesday, June 15, 2021
Homeविचारउद्देश्य प्राप्तिका लागि प्रयास

उद्देश्य प्राप्तिका लागि प्रयास

- Advertisement -spot_img


टरिगाउँ विमानस्थलको स्तरोन्नति, दोघरेमा बहुआयामिक सभाहल निर्माणको कामलाई पूर्णता दिन र नेपाल पर्यटन वर्ष सन् २०२० लाई सफल बनाउनका लागि तुलसीपुर महोत्सव–२०७६ जारी छ । महोत्सव सञ्चालन गर्नुको उद्देश्य ठूलो छ । उद्देश्यमा पुग्नलाई कति आर्थिक संकलन हुन्छ, एउटा सोचनीय विषय होला ? तर आयोजक संस्था तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघले उठाएका विषय गौरवका योजना हुन् । महोत्सवबाट करिव एक करोड संकलन गर्ने लक्ष्य रहेको छ । यो रकमले संघले उठाएका विषयका लागि त पर्याप्त पक्कै छैनन् तर ति विषय बहसमा आउनु पनि महत्वपूर्ण कुरा हो ।
टरिगाउँ विमानस्थलमा ठूलो विमान अवतरण गराउने संघले देखेको सपनामात्र होइन् आम दङ्गालीको हो तर अहिलेसम्म ओझेलमा पर्ने गरेको छ । राजनैनिक दलका नेतृत्वले चुनावका समयमा यो विषयलाई प्रमुख मुद्दा बनाएपनि चुनावपछि हराएर जाने गरेको छ । अहिले महोत्सवमार्फत विमानस्थलको स्तरोन्नति निर्माण गर्ने प्रमुख विषय भएपछि बहसको विषय बनेको छ । संघले यसअघि सञ्चालन गर्ने गरेको महोत्सवबाट पनि विभिन्न किसिमका सार्वजनिक महत्वका योजनाले सार्थक पाएका छन् । अहिले सञ्चालन गरेको महोत्सवबाट पनि ठूला र महत्वकांक्षा योजना सारिएको छ । महोत्सवले उठाएका विषयले के पूर्णता पाउलान् ? किन ठूला महत्वकांक्षी योजना मात्रै संघले अघि सार्ने गरेको छ त ? महोत्सव आयोजक संस्था संघका विभिन्न पदाधिकारीसँग प्रदेश टुडेको राउण्ड टेबलमा गरिएको कुराकानीको सारसंक्षेप । 


रुपबहादुर खत्री
महासचिव
तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघ

तुलसीपुर महोत्सव विषेशगरी तीन मुख्य उद्देश्यका साथ सञ्चालन भएको छ । तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघको आयोजनामा सञ्चालन भएको महोत्सवबाट संकलन भएको बहुआयामिक सभाहल निर्माणलाई पूर्णता दिन, टरिगाउँ विमानस्थलको स्तरोन्नतिका लागि र पर्यटन प्रवद्र्धनका लागि महोत्सव सञ्चालन भएको हो ।
महोत्सव सञ्चालन भइसकेपछि अहिलेसम्मको उत्साहजनक सहभागिताले महोत्सव सफल हुनेछ भन्ने पूर्ण विश्वास लिएका छौँ । महोत्सवमा दैनिकजसो सहभागी हुने हजारौँ दर्शकले लाखौँको कारोबार भएको छ ।
महोत्सवमा भएको कारोवारले पनि हामी लक्ष्यमा पुग्छौँ भन्ने हो । विषेशगरी सभाहल निर्माणको कामले पूर्णता पाउने नै छ र टरिगाउँ विमानस्थलको विकासको लागि केही नैतिक दवाव सिर्जना हुनेछ ।
हामीले महोत्सवबाट संकलन गर्ने रकमले लिएका उद्देश्य सबै पूरा हुन्छन् भन्ने त होइन् तर पनि ‘उद्देश्य के लिनु उडि छुनु चन्द्र एक’ भनेजस्तै हामीले उद्देश्य ठूलो लिएका छौँ ।
तुलसीपुर महोत्सवमा लिएका उद्देश्य छन् जुन बहसमा आइसकेपछि पक्कै पनि विभिन्न पूर्णता पाउने छन् । लामो समयदेखि सञ्चालन हुँदै रोकिदै गरेको टरिगाउँ विमानस्थलको स्तरोन्नति हुन नसक्दा आम दङ्गालीबासीले भोग्नुपरेको समस्यालाई समाधान गर्नका लागि हामी व्यवसायीहरु लागिरहेका छौँ ।
तुलसीपुरमा ४८ सिटे जहाज अवतरण गर्ने दङ्गालीको चाहनालाई साकार बनाउनलाई तुलसीपुर महोत्सव सञ्चालनमा आएको हो । महोत्सव सञ्चालन भइसकेपछि टरिगाउँ विमानस्थलको चर्चा र बहस हुने गरेको छ ।
विमानस्थल सानो र इन्धन डिपो स्थापना हुन नसक्दा अहिले पनि जहाज नियमित अवतरण हुन सकिरहेको छैन् । हवाईयात्रा गर्ने दङ्गालीको चाहना अझै पनि पूरा हुन नसकिरहेको अवस्थामा तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघले महोत्सवमार्फत महान अभियान सञ्चालन गरेको हो ।
विमानस्थलको स्तरोन्नतिका लागि विभिन्न समयमा चर्चा हुने गरेपनि सार्थक बन्न सकिरहेको छैन् । यस्तो अवस्थामा संघले तुलसीपुर महोत्सव सञ्चालन गरेर विमानस्थल विकास गर्ने कुरा चर्चामा आएको छ ।
यसले पनि सम्बन्धित विभिन्न सरोकारवालाको ध्यान केन्द्रित गरेको छ । महोत्सव हामी सबैको आर्थिक समृद्धिका लागि हो भनेर अहिले पनि विभिन्न व्यक्ति तथा सामाजिक संघ संस्थाको महत्वपूर्ण साथ रहेको छ । यसले पनि हामीले लिएको उद्देश्य प्राप्त गर्न सहज भन्ने ठानेका छौँ । हाम्रो प्रयासमा सबैको साथ जरुरी छ ।
तुलसीपुरमात्र नभई दाङकै गौरवको रुपमा रहेको टरिगाउँ विमानस्थल स्तरोन्नति गर्न सकेमा जिल्लाको आर्थिक विकासमा महत्वपूर्ण टेवा पुग्छ ।
विमानस्थल कमजोर र सानो हुँदा नियमित जहाज अवतरण हुन सकेका छैनन् जसले गर्दा दाङ भित्रिने पर्यटक आउन सकिरहेका छैनन् ।
जिल्लामा ठूलो जहाज अवतरण गराउन सकेमा यहाँको आर्थिक समृद्धिमा ठूलो परिवर्तन आउने देखिन्छ । यसकै लागि पनि हामीले टरिगाउँ विमानस्थलको स्तरोन्नति हुनुपर्छ भनेर लागेका छौँ ।
उद्योग वाणिज्य संघको महान अभियानमा विभिन्न निजी क्षेत्रबाट पनि महत्वपूर्ण साथ रहेको छ । बहुआयामिक सभाहल निर्माण गर्नका लागि पनि विभिन्न व्यक्तिको महत्वपूर्ण साथ रहेको छ ।
अहिले पनि सहयोग निरन्तर जारी रहेको छ । टरिगाउँ विमानस्थलको विकास लागि संघले थालेको अभियान पनि सार्थक बनाउन सबै सरोकारवालाको साथ महत्वपूर्ण हुनेछ ।
महोत्सवलाई भव्यरुपमा सफल हुनु नै जिल्लाको आर्थिक विकास हुनु हो । त्यसैले पनि हाम्रो अभियानलाई सफल बनाई दिनहुन सबैमा हार्दिक अनुरोध गर्दछु । सार्वजनिक महत्वको विकासमा संघले थालेको अभियान निष्कर्षमा पु¥याउनका लागि आर्थिक पक्ष पनि बलियो हुनुपर्छ ।
आर्थिक पक्षलाई बलियो बनाउनका लागि पर्यटन प्रवद्र्धन पनि महत्वपूर्ण भाग भएकाले पनि पर्यटन प्रवद्र्धन गर्नका लागि पनि महोत्सव सञ्चालन भएको छ । अहिले विषेशगरी ‘घुम्न जाउँ तुलसीपुर’ अभियानलाई सफल बनाउन महोत्सवको प्रमुख उद्देश्य हो ।

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
2,454FansLike
1,200FollowersFollow
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here