- Advertisement -spot_img
Tuesday, June 15, 2021
Homeविचारसुरक्षा व्यवस्थापनमा प्रत्याभूति

सुरक्षा व्यवस्थापनमा प्रत्याभूति

- Advertisement -spot_img


टरिगाउँ विमानस्थलको स्तरोन्नति, दोघरेमा बहुआयामिक सभाहल निर्माणको कामलाई पूर्णता दिन र नेपाल पर्यटन वर्ष सन् २०२० लाई सफल बनाउनका लागि तुलसीपुर महोत्सव–२०७६ जारी छ । महोत्सव सञ्चालन गर्नुको उद्देश्य ठूलो छ । उद्देश्यमा पुग्नलाई कति आर्थिक संकलन हुन्छ, एउटा सोचनीय विषय होला ? तर आयोजक संस्था तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघले उठाएका विषय गौरवका योजना हुन् । महोत्सवबाट करिव एक करोड संकलन गर्ने लक्ष्य रहेको छ । यो रकमले संघले उठाएका विषयका लागि त पर्याप्त पक्कै छैनन् तर ति विषय बहसमा आउनु पनि महत्वपूर्ण कुरा हो ।
टरिगाउँ विमानस्थलमा ठूलो विमान अवतरण गराउने संघले देखेको सपनामात्र होइन् आम दङ्गालीको हो तर अहिलेसम्म ओझेलमा पर्ने गरेको छ । राजनैनिक दलका नेतृत्वले चुनावका समयमा यो विषयलाई प्रमुख मुद्दा बनाएपनि चुनावपछि हराएर जाने गरेको छ । अहिले महोत्सवमार्फत विमानस्थलको स्तरोन्नति निर्माण गर्ने प्रमुख विषय भएपछि बहसको विषय बनेको छ । संघले यसअघि सञ्चालन गर्ने गरेको महोत्सवबाट पनि विभिन्न किसिमका सार्वजनिक महत्वका योजनाले सार्थक पाएका छन् । अहिले सञ्चालन गरेको महोत्सवबाट पनि ठूला र महत्वकांक्षा योजना सारिएको छ । महोत्सवले उठाएका विषयले के पूर्णता पाउलान् ? किन ठूला महत्वकांक्षी योजना मात्रै संघले अघि सार्ने गरेको छ त ? महोत्सव आयोजक संस्था संघका विभिन्न पदाधिकारीसँग प्रदेश टुडेको राउण्ड टेबलमा गरिएको कुराकानीको सारसंक्षेप । 


यज्ञबहादुर के.सी.
संयोजक
सुरक्षा व्यवस्थापन उपसमिति

महोत्सवलाई सफल बनाउनका लागि सुरक्षा व्यवस्थापनलाई चुस्त बनाएका छौँ । माघ १० देखि शुरु भएको महोत्सव २० गतेसम्म नै महोत्सवमा आउने दर्शकले सुरक्षित महशुस गर्न पाउने छन् ।
महोत्सव सभ्य र सु्रक्षित बनाउनका लागि ठाउँ–ठाउँमा सिसी क्यामरा जडान गरिएको छ । सिसी क्यामरामार्फत हुन सक्ने अपराधिक क्रियाकलापलाई निगरानी गरिहेका छौँ ।
अहिलेसम्मको अवस्थामा सुरक्षा चुनौती धेरै छैन् र पनि हामीले आफ्नो तर्फबाट हुने कामहरुलाई चुस्तदुरुस्त बनाएका छौँ । महोत्सवमा आउने दर्शकले सुरक्षित महशुस गरिरहेका छन् । मेला महोत्सवमा हुन सक्ने विभिन्न किसिमका अवान्छित गतिविधि हुनसक्छ भनेर नै विभिन्न सुरक्षा सर्तकता अपनाइएको छ ।
तुलसीपुर महोत्सव अहिले तीन सुरक्षा घेरामा सञ्चालन भइरहेको छ । महोत्सव स्टलमा रातको समयमा हुनसक्ने गतिविधिलाई निस्तेज पार्नका लागि पनि हामीले सशस्त्र, नेपाल प्रहरी परिचालन गरेका छौँ, व्यवसायीहरुले पनि सुरक्षित महशुस गर्नुभएको छ ।
महोत्सवलाई व्यवस्थित गरेर दर्शकको जतिसक्दो उल्लेख्य सहभागिता बढाउनका लागि हामी निरन्तर लागि रहेका छौँ । दर्शकको सहभागिताले नै आर्थिक कारोबार बढ्ने हो । त्यसकारण पनि महोत्सवलाई व्यवस्थित बनाएका छौँ ।
महोत्सव सफलरुपमा सम्पन्न गरी करिब १ करोड बचत संकलन गर्ने लक्ष्य छ । हाम्रो त्यो उद्देश्यमा पुग्नका लागि हामीहरु विभिन्न उपसमितिले आ–आफ्नो पाटोलाई व्यवस्थित बनाउने हो । मैले मेरो सुरक्षा व्यवस्थापनालाई चुस्त बनाएको छु ।

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
2,454FansLike
1,200FollowersFollow
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here