- Advertisement -spot_img
Sunday, June 20, 2021
Homeविचारभ्रष्टाचारको अन्त्य गर्ने

भ्रष्टाचारको अन्त्य गर्ने

- Advertisement -spot_img

आगामी मंसिर १४ गते दाङसहित देशका ३७ जिल्लामा प्रतिनिधि सभा, प्रदेशसभा र स्थानीयतह गरी ५२ रिक्त स्थानमा उपनिर्वाचन हुँ्रदैछ । उपनिर्वाचन हुने जिल्ला तथा क्षेत्रमा चुनावी सरगर्मी बढिसकेको छ ।
दाङमा क्षेत्र नम्बर ३ को २ मा प्रदेश सभा सदस्य र घोराही उपमहानगरपालिका–१६ मा वडा अध्यक्षको पद गरी दुई पदमा लागि आगामी मंसिर १४ गते उपनिर्वाचन हुन लागेको छ ।
उपनिर्वाचनको मिति नजिकिदै जाँदा कुन उम्मेदवारले बाजी मार्लान् त ? आम चासोको विषय बनेको छ । निर्वाचनमा होमिएका उम्मेदवारको आ–आफ्नै दाबी छ म नै जित्न सक्छु । जिल्लामा अहिले प्रदेशसभाका लागि १२ राजनीतिक दल र २ स्वतन्त्र गरी १४ जना चुनावी प्रतिस्पर्धामा रहेका छन् । चुनावको मिति नजिकिदै जाँदा दलहरूले उम्मेदवार छनौटसँगै चुनावी गतिविधि सक्रिय बनाउँदै लगेका छन् ।
विषेशगरी सत्तापक्ष र प्रमुख प्रतिपक्षका उम्मेदवारबीच नै बढी प्रतिस्पर्धा हुने आँकलन गरिएको छ । साना दलहरूले पनि चुनावी परिणाम आफ्नो पक्षमा पार्नका लागि चुनावी गतिविधि सक्रिय बनाउन थालेका छन् भने नागरिक कस्ता उम्मेदवार छनौट गर्ने भन्ने सोंचमा छन् । कुनै दल विषेशभन्दा पनि योग्य र सक्षम व्यक्तिलाई मत दिने दाउमा नागरिक छन् ।
प्रतिनिधि चुन्ने सुनौलो अवसरलाई चिन्दै नागरिक हाम्रोभन्दा पनि राम्रो उम्मेदवार छनौट गर्नुपर्छ भन्ने सोचका साथ मंसिर १४ को उपनिर्वाचनमा मत दिने दाउमा छन् । मंसिर १४ को मिति नजिकिदै जाँदा नागरिकले कस्ता उम्मेदवार छनौट गर्ने सोंचमा छन् त ?
के यो निर्वाचनमा दक्ष र निस्वार्थरूपमा नागरिकको सेवा गर्ने प्रतिनिधि छनौट होला त ? उपनिर्वाचनबारे नागरिकको धारणा के छ त ? पार्टी र शक्तिलाई तोड्दै मतदान होला त यसपालि ? मतदानमा सहभागी हुन पाउने केही मतदातासँग गरिएको कुराकानी राउण्ड टेबलको आजको अंकमा सारसंक्षेप । 


नरेश वली
दंगीशरण–६, दाङ

युवाहरूको समस्यालाई समाधान गर्नका लागि पहल गर्ने नेतृत्व चाहिएको छ । अहिले पनि लाखौँ युवा श्रम बेच्न विदेशमा गईरहेको छ । ती युवालाई नेपाल ल्याउने र नेपालमा भएका युवालाई स्वदेशमै रोजगारीको अवसर दिने नेतृत्वको खोजीमा छौँ ।
देशले अहिले युवा खोजिरहेको छ । तर बिडम्बना लाखौँ युवाले विदेशमा श्रम बेच्न बाध्य छन् । देशभित्र विभिन्न सम्भावना हुँदाहँुदै पनि नेतृत्वले सही निर्णय दिन नसक्दा रोजगारीको अवसर बन्न सकिरहेको छैन् । अहिले देखिएका सम्भावनालाई छोप्न सक्ने नेतृत्व छनौट गर्ने सोंचमा छु । त्यतिमात्र होइन् महिला, बालबालिका मुद्दालाई उठाउने नेतृत्व हामीलाई चाहिएको छ ।
हामीलाई कुराभन्दा पनि काम चाहिएको छ । त्यसैले हामीले अहिले आएको अवसरलाई छोप्नका लागि व्यक्तिगत स्वार्थभन्दा माथि रहेर नेतृत्व छनौट गर्नुपर्छ । म पनि सचेत नागरिक हुँ । नेतृत्वकै कारण देश अहिले पनि विकासमा कछुवाको गतिमा छ । भ्रष्टाचारका घटना अन्त्य हुन सकिरहेका छैनन् । विकासलाई तिब्र गतिमा लैजानका लागि दबाब दिने नेतृत्व चाहिएको छ हामीलाई ।
भ्रष्ट कर्मचारीलाई ठाउँको ठाउँ कारवाही गरी लगानीलाई सुरक्षित गर्ने नेतृत्व चाहिएको छ । त्यस्ता नेतृत्वले मत पाउने छन् । समस्यासँग नआत्तिने नेतृत्व छनौट गर्ने सोंचमा छु । अब आउने नेतृत्वले पश्चिम दाङको विकासमा नागरिकलाई परिवर्तनको अनुभूति प्रदान गर्नसक्ने हुनुपर्छ भन्ने नै हो ।

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
2,454FansLike
1,200FollowersFollow
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here