- Advertisement -spot_img
Sunday, June 20, 2021
Homeविचारजनताको नेतृत्व गर्न सक्ने

जनताको नेतृत्व गर्न सक्ने

- Advertisement -spot_img

आगामी मंसिर १४ गते दाङसहित देशका ३७ जिल्लामा प्रतिनिधि सभा, प्रदेशसभा र स्थानीयतह गरी ५२ रिक्त स्थानमा उपनिर्वाचन हुँ्रदैछ । उपनिर्वाचन हुने जिल्ला तथा क्षेत्रमा चुनावी सरगर्मी बढिसकेको छ ।
दाङमा क्षेत्र नम्बर ३ को २ मा प्रदेश सभा सदस्य र घोराही उपमहानगरपालिका–१६ मा वडा अध्यक्षको पद गरी दुई पदमा लागि आगामी मंसिर १४ गते उपनिर्वाचन हुन लागेको छ ।
उपनिर्वाचनको मिति नजिकिदै जाँदा कुन उम्मेदवारले बाजी मार्लान् त ? आम चासोको विषय बनेको छ । निर्वाचनमा होमिएका उम्मेदवारको आ–आफ्नै दाबी छ म नै जित्न सक्छु । जिल्लामा अहिले प्रदेशसभाका लागि १२ राजनीतिक दल र २ स्वतन्त्र गरी १४ जना चुनावी प्रतिस्पर्धामा रहेका छन् । चुनावको मिति नजिकिदै जाँदा दलहरूले उम्मेदवार छनौटसँगै चुनावी गतिविधि सक्रिय बनाउँदै लगेका छन् ।
विषेशगरी सत्तापक्ष र प्रमुख प्रतिपक्षका उम्मेदवारबीच नै बढी प्रतिस्पर्धा हुने आँकलन गरिएको छ । साना दलहरूले पनि चुनावी परिणाम आफ्नो पक्षमा पार्नका लागि चुनावी गतिविधि सक्रिय बनाउन थालेका छन् भने नागरिक कस्ता उम्मेदवार छनौट गर्ने भन्ने सोंचमा छन् । कुनै दल विषेशभन्दा पनि योग्य र सक्षम व्यक्तिलाई मत दिने दाउमा नागरिक छन् ।
प्रतिनिधि चुन्ने सुनौलो अवसरलाई चिन्दै नागरिक हाम्रोभन्दा पनि राम्रो उम्मेदवार छनौट गर्नुपर्छ भन्ने सोचका साथ मंसिर १४ को उपनिर्वाचनमा मत दिने दाउमा छन् । मंसिर १४ को मिति नजिकिदै जाँदा नागरिकले कस्ता उम्मेदवार छनौट गर्ने सोंचमा छन् त ?
के यो निर्वाचनमा दक्ष र निस्वार्थरूपमा नागरिकको सेवा गर्ने प्रतिनिधि छनौट होला त ? उपनिर्वाचनबारे नागरिकको धारणा के छ त ? पार्टी र शक्तिलाई तोड्दै मतदान होला त यसपालि ? मतदानमा सहभागी हुन पाउने केही मतदातासँग गरिएको कुराकानी राउण्ड टेबलको आजको अंकमा सारसंक्षेप । 


यमप्रसाद धिताल
तुलसीपुर–१ पोखरी टोल, दाङ

म पहिलो पटक भोट हाल्दैछु । बिगत लामो समयदेखि म वैदेशिक रोजगारीमा रहेका कारण पनि नेतृत्व छनौट गर्ने अवसर पाएको थिएन् । अहिले पहिलो पटक दिन लागेको भोट पक्कै पनि सक्षम र निष्पक्ष नेतृत्व छनौटमा पर्नेछ ।
मैले कुनै नाता पार्टीलाई हेरेर भोट दिने छैन् । अहिले पछिल्लो समय नेतृत्व छनौटमा नाता र पार्टी भनेर नै बिग्रिएको हो । यि कुराको सधै अन्त्य हुनुपर्छ भन्ने मेरो सोंच छ । म विषेशगरी टोलको पनि अध्यक्ष भएको नाताले म मात्रै नभएर मेरो टोलका सबैलाई सक्षम र योग्य व्यक्ति छनौट गर्नुपर्छ भन्ने सचेतना दिने कोसिस पनि गर्ने छु ।
यसभन्दा अघि मैले भोट नदिएपनि घरपरिवार र आफन्तले भोट दिएर पठाएका प्रतिनिधिले पनि केही गर्नुभएको विस्तारै हाम्रा आकांक्षा पूरा हुन थालेका छन् ।
अहिले पनि त्यस्तो व्यक्तिलाई छनौट गर्नेछौँ हामीले जसले समाज र राष्ट्रको लागि केही गर्छु भन्ने सोच बोकेको छ । चुनाव जितेर गएपछि व्यक्ति जीवन परिवर्तन हुने तर जनताको जीवन परिवर्तन हुने कमै देखिने गरेको छ ।
हामीले सादा जीवन उच्च विचार बोकेका प्रतिनिधि चाहेका छौँ । जनतासँग गरेका प्रतिवद्धतालाई पूरा गर्नका लागि सदैव सेवामा खटिरहने प्रतिनिधि हामीलाई मात्र होइन् देशलाई ने खाँचो छ अब । गाउँमा सडक कालोपत्रेका योजनाहरूलाई निरन्तता दिने, खानेपानी शिक्षा, स्वास्थ्य रोजगारीलगायतका कुरालाई ध्यान दिने नेतृत्व चाहिएको छ ।

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
2,454FansLike
1,200FollowersFollow
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here