- Advertisement -spot_img
Sunday, June 13, 2021
Homeविचारकार्यकर्तामा एकता जागरण

कार्यकर्तामा एकता जागरण

- Advertisement -spot_img

संघीय संचरनामा देश गएपछि राजनीतिक दलहरु पनि संघीय संरचना अनुसार आफ्ना भूमिकाहरु तय गर्न थालेका छन् । कतिले नेतृत्वनै प्रादेशिक संरचना अनुसार तोकिसकेका छन् भने कति दल तयारीमा छन् ।
दाङका तीन मुख्य दल नेपाली काँग्रेस, नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी र राष्ट्रिय जनमोर्चाले आ–आफ्ना एजेण्डा बनाएर जागरण अभियान पनि सञ्चालन गर्दै छन् । यसै विषयमा प्रदेश टुडे दैनिकको नियमित स्तम्भ टुडे राउण्ड टेबलमा राजनीतिक दलका अगुनाहरुसँग तल्लो तहसम्म के कस्ता काम गर्दै छन् भन्ने विषयमा सोधेका छौं । 


सुवास पुन
सचिवः नेकपा, दाङ

हामी अहिले पार्टी एकताको क्रममा छौँ । पार्टी एकताको अन्तिम चरणमा पुगिसकेको छ । प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्रीय समन्वय समिति, प्रदेश सभा निर्वाचन समन्वय समिति र पालिकास्तरमा पार्टी एकताको काम सम्पन्न भईसकेको छ ।
जिल्लाका एक सयवटा वडामा नै पार्टी एकता गर्ने योजना रहे पनि अब दुई तीनवटा वडा मात्रै बाँकी छन् । बाँकी ति वडाहरु पनि अन्तिम चरणमा रहेका छन् । टोल–टोलमा पनि पार्टीका एकता भइसकेको छ भने इकाईहरुमा पार्टी एकता भईसकेको छ ।
नेकपा पार्टीले एउटा महत्वपूर्ण काम सम्पन्न गर्दैछ । हामी सफल भएका छाँै, नयाँ संरचना अनुसार नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले सबै निर्वाचन क्षेत्रमा पार्टी एकता गरी जिम्मेवारीसमेत तोक्ने काम भइसकेको छ । दशवटै स्थानीय तहमा पार्टी एकता भएर पनि जिम्मेवार तोकिसकेका छौँ ।
पार्टी एकताको अन्तिम–अन्तिम चरणमा रहेकाले नेपाली काँग्रेसले जस्तो जनजागरण अभियान कै रुपमा त लागेका छैनाँै । तर पार्टी एकतासँगै नेकपामा आन्तरिक जनजागरण भईरहेको हुन्छ र हुँदै आएको छ ।
पार्टि एकता सकिए लगत्तै हामीले पार्टिका संगठन तथा नेता कार्यकर्ताहरुलाई पहिलो चरणको कार्यक्रम अनुसार राजनीतिक प्रशिक्षण दिने योजनामा छौ ।
कार्यकर्ताहरुलाई पार्टीको विधान, कार्यदिशासम्बन्धी प्रशिक्षण रहनेछ । नेकपाको केन्द्रीय कमिटीको निर्णय अनुसार पार्टीमा एकताको भाव देखाउने उद्देश्यले कार्यकर्ता प्रशिक्षण दिने कार्यक्रम राखिने योजना छ ।
सम्भवत त हामीले असोज महिनामा नै पार्टीका कार्यकर्ता तथा नेताहरुमा प्रशिक्षण गर्ने कार्यक्रम तालिका छ । त्यसपछि मात्रै जनजागरण अभियानमा जानेछौँ ।

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
2,454FansLike
1,200FollowersFollow
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here